header site 99 05 28

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

دیدار مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه این استان

در راستای طرح ملی بسته تحولی آجر به آجر صورت گرفت:
 دیدار مدیر کل نوسازی مدارس اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان اصفهان
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان روز دوشنبه 24 شهریور ماه 99 سید مهدی میربد مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان اصفهان دیدار کرد و در دفتر ایشان به گفت و گو نشست.
در این جلسه که سرپرست مشارکت های مردمی این اداره کل نیز حضور داشت طرح ملی بسته تحولی آجر به آجر تشریح و توضیح داده شد. سید مهدی میربد ضمن ارائه گزارش عملکرد نوسازی مدارس در سال 99 بیان داشت علی رغم پیشرفت های حاصله در مقایسه با سال گذشته در مدت مشابه، هنوز نواقص و کمبود هایی وجود دارد و تمام هم و غم این دستگاه اجرایی، برطرف نمودن این نیازها و ایمن سازی مدارس استان می باشد.
وی درصد مدارس مشارکتی و خیری که در سال 99 احداث و تکمیل گردیده است را بالغ بر 84 درصد کل پروژه ها  اعلام کرد و بیان داشت این درصد در سال گذشته در مدت مشابه در حدود 75 درصد بوده است و این امر نشان از مشارکت روز افزون خیرین در امر مقدس مدرسه سازی دارد. میربد بیان داشت به رغم اینکه گمان می‌شود استان اصفهان استانی برخوردار است اما نیاز فضاهای آموزشی در این استان زیاد است؛ وجود 17 مدرسه کانکسی ، 46 مدرسه سنگی ، 130 مدرسه بدون دیوار و محوطه و بیش از 100 مدرسه که به واسطه کاهش آب‌های زیرزمینی برای استفاده ایمنی لازم را ندارند گواه این امر است. وی گفت: در سال گذشته با اعتبارات دولتی مدارس خشت و گلی و تمامی مدارس دارای بخاری نفتی کاملاً جمع‌آوری شد و در رویکرد جدید قصد داریم مدارس کانکسی در سراسر استان جمع‌آوری شود. همچنین اظهار امیدواری کرد با طرح ملی آجر به آجر و مشارکت آحاد مردم در این طرح مدارس نا ایمن استان با سرعت بیشتر ایمن  گردد. 
 
 
در این دیدار آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد پس از استماع گزارش مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان در خصوص طرح آجر به آجر و عملکرد این اداره کل، ضمن ارائه راهکارهای موثر در ضمینه طرح ملی آجر به آجر ، در خصوص نحوه ارائه نیازها و کمبودها به مردم، تشکر عملی و زبانی از خیرین محترم و ابراز علاقه به حضور درجشنواره خیرین مدرسه ساز سخن گفت و این طرح را موجب ترویج معروف و امر مقدس مدرسه سازی دانست.
ایشان اظهار داشت: متأسفانه درآمدهای کشور مبتنی بر فروش نفت بوده و تا زمانی که این وابستگی‌ به حداقل برسد نیازمند زمان است، از سوی دیگر دولت در شرایط کنونی در حال پرداخت حقوق‌ها و پیشبرد پروژه‌های عمرانی است بنابراین نمی‌تواند به تنهایی به ساخت و تکمیل مدارس بپردازد.  
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مشارکت چشمگیر خیران اصفهانی در ساخت و تکمیل مدارس افزود: مردم اصفهان همواره برای کار خیر پیشگام هستند و گاهی اوقات پولی که می‌توانند برای خود هزینه کنند را برای کمک به هم‌وطنان در بحران‌های مختلف همچون سیل و زلزله و محرومیت‌زدایی هزینه می‌کنند. 
وی با بیان اینکه انسان باید همواره از کارهای معروف و پسندیده حمایت کند، گفت: در روایت داریم که امام صادق(علیه‌السلام) می‌فرماید خداوند لعنت کند کسانی که جلوی معروف را می‌گیرند، به آن حضرت گفتند مقصود شما چه کسانی هستند؟ ایشان فرمودند: آن کسانی که هنگامی‌که مردم کاری برای آنان انجام می‌دهند، تشکر نمی‌کنند؛ بنابراین باید کار خوب خیران بازگو و از آنان به شکل شایسته تقدیر شود. 
 
 
 jpg 840406836001600496208
 

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز791
دیروزدیروز1319
هفته جاریهفته جاری9149
ماه جاریماه جاری31569
کل بازدیدکل بازدید874556

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید